ads

دلیل ساخت اکشن های غیرواقعی بالیوود چیست؟
چرا عوامل بالیوود از هالیوود الهام می گیرند؟
نقش کلیدی در بازسازی فیلم هالی هالیوودی چیست؟

 

http://bollywoodiha9.in/wp-content/uploads/p01.jpg

 

دلیل ساخت اکشن غیرواقعی بالیوود چیست؟
این سوال چند پاسخ دارد، و شاید مهمترین آنها فقر مردم هند باشد. در سفری که سال گذشته به هند داشتیم این سوال را نیز از یک شهروند(که فیلم های با کیفیتی هم میدید) پرسیدیم و پاسخی عجیب اما کاملا منطقی داده شد! این دوستمان مدعی بود به علت فقر شدید اکثر مردم هند، این مردم به دنبال قهرمان خود که آنها را نجات میدهد در فیلم ها میگردند.
این قشر عاشق یک قهرمان با زور زیاد برای ریشه کن کردن  فقر و نایت می باشند. برای همین هم هست که اکثر ماسالاهای هندی با موفقیت رو به رو می شوند.
البته سخنانی مشابه با این مورد نیز بارها توسط عوامل بالیوودی در مصاحبه هایشان به گوش رسیده است.

 

سوال دوم اما..
چرا بالیوود از هالیوود کپی می کند؟
صنعت هالیوود قطعا بزرگتر، حرفه‌ای‌تر و پر هزینه تر است، صنعتی که انتخاب 10 ستاره فوق العاده برای شخص خود نیز در آن مشکل است!!!
خب اما همین هالیوود نیز فیلم های ترسناکش را از سینمای  آسیای شرقی کپی می کند!
پس الهام گرفتن و کپی کردن تحت هیچ شرایطی مشکل ندارد اما بهتر است در صورت الهام گرفتن از فیلمی، حداقل سراغ فیلم های قدیمی تر بروند.
همین بالیوود در عرصه هنری همواره شاخص بوده و فیلم نامه خام کم نداشته و ندارد! سه احمق، باهوبالی، داداش جان باجرنگی، اسم من خان است و… کم نداشته ایم از این فیلم هایی که حتی تجاری هم بودند اما خام و با کیفیت بودند چه برسد به فیلم های سیاه و نقش های خاکستری مانند: قصه، ظرف نهار و…
نمیتوانیم سینمایی مثل بالیوود را متهم به کپی کنیم، این صنعت با تمام کم لطفی هایی که به آن می شود، همواره در حال رشد و شکوفایی بوده، به زودی نام تالیوود نیز در دنیا خواهد پیچید.
بزرگترین ضعف بالیوود فیلم نامه و کارگردانی است، با این وجود در هالیوود فیلم هایی نظیر اونجرز میبینیم که با هزینه کلان کاملا بی محتوی هستند، به نظر فقط میخواهند جلوه ویژه به رخ بکشند! بودجه فیلم های هالیوودی ممکن است 100 برابر فیلم های بالیوودی باشند. این ضعف در بالیوود باعث به وجود آمدن شکست های بزرگ شده است و امیدواریم این روند به پایان برسد.

 

____________________________
کپی اخبار و مقالات تخصصی بالیوودیها با ذکر نام و لینک بلا مانع است. رسانه بالیوودیها، تنها رسانه رسمی بالیوود پارسی در خاورمیانه.
Www.Bollywoodiha.Com / Telegram.me/BollywoodihaOfficial / Instagram.com/BollywoodihaOfficial

  • سلام، مهمان
  • خروج
  • به هیچ عنوان بالیوود قابل مقایسه با هالیوود نیست.همین اونجر که شما میگی محتوا نداره اگه از اول کامل دنبال کنی میفهمی واس هر چیزش برنامه دارن جدا از جلوه ها ویژه و مثل هند پشمکی و ابکی نیست هند خیلی راه داره با این فیلما تکراری که میسازن همین میمونن
  • حقیقتش بنظر من بالیوود خیلی ضعیف تر از اونی هست که بشه ازش دفاع کرد،اما این ضعف هم گاهی اوقات عمدی هست،یعنی بخاطر مورد پسند واقع شدن بین مردم خودشون خیلی از تز ها و داستان های ضعیف و تکراری داخل فیلم قرار میدن تا زمانی که سلیقه مردم خودشون هالیوود پسند تر نشه،اینها هم ناچار ان. کلا نیمه دوم فیلم های هالیوودی فیلم روی اوج میره اما این موضوع در بالیوود برعکس هست یعنی نیمه اول اوج و نیمه دوم افت..معمولا هم داستان هرچقدر هم که قشنگ باشه تو نیمه دوم به گند میکشه و یکسری ایده های ناجالب به داستان اضافه میشه، اما از نظر قدرت بازیگری قطعا بازیگران بالیوود غیر از خانم ها که بسیار وحشتناک ضعیف ان، در سطح بازیگران هالیوود هستن
بزودی