ads

نگاهی به سلام بمبئی!
نام اثر: سلام بمبئی
سال تولید: 1394
بازیگران: دیا میرزا و محمدرضا گلزار
مدت زمان: ۱۱۰دقیقه
محصول: ایران/هند
سبک: تجاری/سرگرم کننده/عاشقانه

نقاط مثبت:
بازی فوق العاده عالی دیا میرزا، کارگردانی خوب
نقاط منفی:
بازی بد بازیگرانی همچون: گلشن گرور، بنیامین بهادری، فیلم نامه کلیشه ای، موزیک های نه چندان خوب لوکشین های ضعیف، شخصیت پردازی نامناسب و..

http://s9.picofile.com/file/8277572250/SALAM1.jpg

فیلم سلام بمبئی یک اثر تجاری و هندی گونه است که روایتگر یک عاشقانه ساده و قابل حدس میباشد. در این میان ابتدا به نقاط مثبت اشاره می کنیم و نقطه قوت فیلم دیا میرزا میباشد که بسیار خوش درخشید و به خوبی وظیفه خود را به عنوان یک بازیگر ایفا کرد و همینطور محمد رضا گلزار که همه ما میدانیم از نظر بازیگری هیچ حرفی برای گفتن ندارد، اما اینبار گلزار خیلی فرا تر از تصورات ظاهر شد و توانست تا حدودی نقشش را خوب ایفا کند. کارگردان مسئولیت خود را به خوبی انجام داد و انتظار بیشتری نمیتوان از او داشت.
متاسفانه مشکل اصلی فیلم را میتوان داستان کاملا تکراری و قابل حدس آن دانست که به جرات این فیلم با این سرمایه میتوانست داستان عمیق تر و احساسی تر و البته غیر قابل حدسی داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد و فیلم کاملا خسته کننده بود.

شروع فیلم عالی بود اما در ادامه تب و تاب فیلم افتاد و سبک هندی دهه 90 به ضعیفترین شکل ممکن در فیلم اضافه شد.
در این میان برای خراب کردن فیلم، گلشن گرور و بنیامین بهادری عالی عمل کردند و کاملا نقششان را بد بازی کرده و ارزش فیلم را پایینتر آوردند.
http://s8.picofile.com/file/8277572276/SALAM2.jpg
لوکیشن ها… سوال اصلی اینجاست که چرا  شهر بمبئی و آن همه جاذبه دیدنی اش در این فیلم تجاری به خوبی نمایش داده نشد؟ این سوال حتما در ذهن بیننده بالیوودی دوست تکرار خواهد شد.

ترانه های فیلم هم اصلا جالب نبودند و خصوصا آقای بهادری که البته حضورشان در این فیلم صرفا برای کشاندن مخاطبین و طرفدارانشان به سینما و سود بیشتر بود، در عرصه موسیقی که شغل اصلیشان هم هست نیز بد ظاهر شدند. موسیقی بسیار ضعیف و تکراری که ما سالهاست آقای بهادری را با این استایل دیده ایم. تنها موزیک نیمه استاندارد فیلم همان موزیک مربوط به آریجیت سینگ می باشد.

در آخر توصیه میکنم این فیلم را حتما در پردیس سینمایی ببینید، این فیلم نیاز به کیفیت سینماهای مولتی پلکس دارد که به عزیزان ساکن تهران دو سینما را پیشنهاد میکنم: کورش و چارسو. کورش و چارسو از نظر تصویری کیفیت برابر دارند و تنها فرقشان سیستم پخش صوتی است که کورش 7.1 و چارسو 5.1 دیجیتال است.

این تنها یک نظر است و دلیلی بر تحمیل و تایید آن نیست، موسیقی و فیلم سلیقه ای است و هر دیدگاهی میتواند کاملا متفاوت باشد.
اگر میخواهید 104 دقیقه سرگرم شوید، همینطور بدون انتظار داشتن از یک فیلم خوب، پس حتما به تماشای این فیلم بنشینید.

____________________________
کپی اخبار و مقالات تخصصی بالیوودیها با ذکر نام و لینک بلا مانع است. رسانه بالیوودیها، تنها رسانه رسمی بالیوود پارسی در خاورمیانه.
Www.Bollywoodiha.Com / Telegram.me/BollywoodihaOfficial / Instagram.com/BollywoodihaOfficial

  • سلام، مهمان
  • خروج
  • ممنون از نقد شما با اینکه فیلم رو ندیدم ولی از روی تریلر و بازیگرا و فضای فیلم همین موارد رو میشد حدس زد. ایرانیها هم تو سینما رفتن دست کمی از هندیها ندارن و میبینیم که چقدر هم پرفروش بوده این فیلم! به هر حال همین همکاری مشترک با بالیوود هم خودش خوب بود و میتونه در آینده همکاریهای خیلی بهتری هم انجام بشه. امیدوارم سطح سینمای ایران روز به روز بالاتر بره
  • با سلام و خسته نباشید . این فیلم رو ندیدم ولی قبل از همه همه چی همکاری ایران با هند جدید و بالیوود جدید بسیار عالی است که البته در قدم اول بسیار کار بدی از اب در امده چون این فیلم کاملا منسوخ شده است چه از لحاظ فیلمنامه چه از لحاظ بازیگرها که هر دو بازیگر این سال ها بازی های کمتری دارن و گمتر اسمشان بر سر زبان ها میافتد و فقط صرفا این همکاری ایران با بالیوود که خوشحال کننده است . به امید روزایی عوامل و بازیگر های قوی ما مثل اقای بهداد و اقای حسینی و غیره با بالیوود همکاری ئاشته باشن تا بتونیم قدرت اینروز های سینمامون رو که اینروز ها هم خیلی پیشرفت کرده به دنیا ثابت کنیم و با بازیگران از بالیوود مثل استاد باچان جی و ایرفان خان و راندیپ هودا و رانویر سینگ همکاری ئاشته باشن
  • بابت مقاله ممنون این فیلم در روز اول اکران دیدیم من به شخصه محمدرضا گلزار رو میپسندم حالا کاری به خوب یا بد بودن بازیهاش ندارم بنظرم سطحش متوسطه اما این فیلم حقیقتا وحشتناک بود یعنی از نظر فیلمنامه مفتضح و تکراری بودن روند مشابه فیلم های ده سال پیش هندی،از نظر جلوه های ویژه و صحنه های اکشن فوق غیرحرفه‌ای و صحنه های رومنس احمقانه کاملا ایرانی! یعنی اینطور بگم کلکسیون ضعف های صنعت فیلمسازی ایرانی و هندی بود واقعا توصیه نمیکنم به هیچ موجود زنده ای
  • با سلام و خسته نباشید به تیم بالیوودی ها من این فیلم را دیده ام اصلا فیلم جذابی نبود بنظر من سینما هند بهتر از سینما ایران عمل میکند و فیلم های دیدنی و جالبی بر پرده سینما نمایانگر میکند من هیچ وقت به فیلم های ایرانی نپرداخته و همیشه طرفدار فیلم های هندی بوده ام
  • سلام.شما ویدئویی به زبانهای تالگو-هندی و انگلیسی رایگان قبول میکنید ترجمه کنید؟ و کسی در بین شما هست که ماجرای کامل قتل دیویا بهارتی زن اول سینمای هند و بدونه تا ازش چند تا سوال بپرسم؟ لطفا جواب بدید
بزودی