ads

به بهانه سلطان، بهترین نامی که می توان برای او نامید.
چرا و چگونه سلمان خان به اوج بازگشت؟
دلیل افول او در یک دهه چه بود؟

در بهُبُهه شکست‌ها، وقتی که از کوچک تا بزرگ متحمل شکست شدند، تنها ناجی آن سرزمین وارد رینگ شد. رینگی که مبارزین دیگر در آن تلف شده بودند، حال او بود که با رینگی خونین مواجه شده است. با ناک اوت کردن مخالفینش برای بار دوم به سمت 300 کروری ها چنگالش را دراز کرد و محکم در آغوشش کشید.
حال اوست که برای بار N موفقیت را تکرار می کند.

سالی که 125 کرور فروش، موفقترینش بود، وقتی که بزرگترین همقطارش متحمل شکست شد، طی 7 روز 200 کرور و طی 5 هفته موفق شد با تمام موانعی که رو به رویش بود 300 کروری شود. سال 2015 و 2016 را به جرات می توان بدترین سال های دهه نامید، سالهایی که مردم از آمدن به سینما اجتناب کردند و فیلم های هالیوودی به فیلم های وطنی (بالیوودی) ترجیح داده شد، اما در همین دو سال سلمان خان موفق شد به تنهایی نزدیک +1600 کرور فروش ناخالص به بالیوود هدیه کند. از عید 2015 تا عید 2016 بالیوود فیلم بلاک باستری جز محصولی هالیوودی بخود ندید.

http://s1.picofile.com/file/8263042384/Salman3.jpg

سلطان قلب ها، موفق ترین بازیگر دهه فعلی قطعا اوست. برای اثبات محبوبیت وی به عملکردش نزد مردم میپردازیم:
تعداد بلاک باستر ها: 8 عدد
تعداد آل تایم بلاک باسترها: 6 عدد
باشگاه 100 کروری: 10 عدد
باشگاه 200 کروری: 4 عدد
باشگاه 300 کروری: 2 عدد
*در صورتیکه دنگال به سلطان نرسد،طی 27سال حضور برای دهمین سال سلمان پرفروش ترین فیلم سال را از آن خود می بینید.*
و اما خارج که همان طور که میبینید با تبرئه شدن خان در حال برگشتن به جایگاه واقعی و استقبال عظیم از سوی مردم می باشد. با فیلم هوم آپکه هین کان بود که سینمای بالیوود در جهان رنگ و روئی بخود گرفت و پس از آن بنرهایی چون یاش راج جولان دادند.

در هر سه باشگاه سلمان خان یکه تاز است. برای فروش فیلم ها در گیشه نیاز به محبوبیت نزد مردم است، اگر محبوبیت نباشد شاید کیفیت هم نتواند نتیجه چشم گیری را به همراه داشته باشد و فقط به موفقیت منجر شود. نتایجی که از 2010 به بعد توسط سلمان خان به دست آمده به جرات او را محبوبترین بازیگر حال حاضر سینمای بالیوود کرده است.
در دهه 80 و 90 نیز سلمان خان با محبوبیت طوفانی که داشت برترین فروش را به ثبت رسانید.
مین پیار کیا پرفروش ترین فیلم دهه 80
هوم آپکه هین کان پرفروش ترین فیلم دهه 90
باجرنگی بایجان پرفروش ترین فیلم دهه کنونی بعد از پی.کی
دهه 2000 تنها شایعاتی که برای او ساختن توانست بر او غلبه کند

به دو دهه قبل برگردیم، هوم آپکه بود که سینمای هند را وارد فاز جدیدی نمود و سینماداران را مجبور به ارائه کیفیت و خدمات بالاتر نمود و پس از آن سینمای مدرن نامیده شد. هوم آپکه با 74 میلیون بیننده رکورددار سه دهه اخیر بوده و اگر فیلمی بخواهد رکورد این فیلم را بشکند نیاز به فروش بالای 700 کروری دارد. 2 برابر پی.کی!

http://s1.picofile.com/file/8263042400/tumblr_oa9331d5Bn1qctnzso9_1280.jpg

اما این تمام ماجرا نیست…
سلمان بخاطر موارد بالا سلطان قلب ها نیست، نگاهی به کارنامه سلمان بیاندازید لیست بلند بالایی از فلاپ ها و تعدادی فاجعه می بینید آری اینجاست که سلمان دست رد نداده و در هر فیلمی برای هر دوستی بازی کرده است. دلیلی که سلمان را گاد فادر یا قلب طلایی می نامند فروش فیلم نیست کمک به دوستان و گرفتن دست آنها در هر شرایطی است.
حتی در سال های اوج کاری همانند سال 2014 در 4 فیلم چه حضور کوتاه چه در آیتم سانگی حضور می یابد.

جوایز و نقدها تاثیری بر روند کاری او ندارد و همان امیرخان به نوعی این جشنواره ها را قبول ندارد. قبل اکران فیلم هایش میگوید فیلمی بازی میکند که مخاطب برای هزینه ای که کرده افسوس نخورد و منتقدین اش همین مردم هستند. مردم نیز سنگ تمام گذاشته و همیشه بزرگترین افتتاحیه ها را رقم میزنند.

____________________________
کپی اخبار و مقالات تخصصی بالیوودیها با ذکر نام و لینک بلا مانع است. رسانه بالیوودیها، تنها رسانه رسمی بالیوود پارسی در خاورمیانه.
Www.Bollywoodiha.Com / Telegram.me/BollywoodihaOfficial / Instagram.com/BollywoodihaOfficial

  • سلام، مهمان
  • خروج
بزودی